Hyundai’nin yakın zamanda tanıtmış olduğu i30 N Line, artık daha sportif çizgilere ve daha dinamik hatlara sahip olan fastback modeli ile karşımızda.

Hyundai Motor Avrupa Pazarlama ve Ürün Başkan Yardımcısı Andreas-Christoph Hofmann, “Yeni trim hatları ile ikinci Hyundai modeli i30 Fastback N Line’nın, daha fazla müşterinin N hissini deneyimlemesini sağlayacağının” önemini vurguluyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Paris otomobil fuarında N Line ile karşımıza gelen araç (fuar vlog görüntülerinde kısada olsa yer vermiştim.) daha sportif görünmesi için led aydınlatma grubunun tasarımı, arka difüzör tasarımı ve elbette yapı taşı olan C sütununun fastback olması nedeniyle, çok daha dinamik bir görünüme kavuşmuş durumda. Aracın arka stop grubu ile birlikte tasarım, Mercedes C coupe’yi andırmadı değil.

1.4 litrelik T-GDI benzinli ünite, fastback N serisi için tekrardan optimize edildiği, ayrıca PS4 Michelin Performance ile birlikte  18-inc jant ve genişletilmiş fren disklerinin de bu araca eşlik ettiğini belirtmekte fayda var. Diğer bir taraftan daha ekonomik olması açısından 3 silindire sahip 1.0 litre 120ps güç üreten seçeneğininde yer alacağını, 17-inc jant haricinden bileşenler bazında 1.4’lük ünite ile gelen bileşenlerden bir farkı olmayacağı, Hyundai tarafından iletilen detaylar arasında. Ülkemizde bu yıl sonu gibi satışa çıkacağı belirtilse de, yollarda yer alması 2019 ilk çeyreği gibi olmasına kesin gözüyle bakabiliriz.

Düşük hacimli ünite seçenekleri ve markanın halihazırdaki markajında olan son kullanıcıları ile bile, ülkemizde tercih edilecek araçlar arasında görmemiz zor değil. Elbette alım gücü ve insanların cebindeki parayla ne beklediklerinin burada büyük önem taşıdığını belirtmek gerekiyor.

Paris otomobil fuarı vlogunda Hyundai i30 N Line;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin