Bentley Continental ve Convertible versiyonlarını görücüye çıkardı. 4.0 litre hacmine sahip ünite ile 550hp güç üreten makinaların detayları ise oldukça şaşırtıcı.

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley‘in kuruluş yılı olan 1919’dan günümüze kadar olan süreçte, şahsına münhasır çizgilerini hep korumuş ve tasarım detaylarını hiç bir zaman riske atmamıştır. Nitekim bundan 20 sene önce bile bir Bentley gördüyseniz, muhtemelen 20 sene sonrası içinde tasarım anlamında çok yabancılık çekmeyeceğinizi belirtebiliriz.

8 silindire sahip 4.0 litrelik ünite 550hp 770nm tork güç üretirken 0-100km/s fabrika verileri ise 3.9 saniye dolaylarında belirtilmiş. Convertible versiyonda bu değer sadece 1 salise fark ederken, her iki aracın altında da aynı ünitelere yer verildiği belirtmiştir. Aracın tasarım tarafında da coupe çizgisi ve belirli yerlere konumlandırılmış V8 logosu, aracın lüks olduğu kadar sportif bir profil çizmesine de yardımcı olmuş. Ayrıca 20inç 10 kollu jant ile gelen araçların, 22inç ebatına kadar tercih edilebiliyor olması, bu yanak profiline sahip bir araç için oldukça iddialı olduklarını bilmek gerekiyor. Her iki modelde de 8 ileri otomatik şanzıman eşlik ederken, marka yetkilileri vites oranlarının sadece 20 milisaniyede değiştiğini özellikle altını çizmiş olduklarını belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Bentley Bentayga isminin hakkını 3.9 saniyede veriyor!

Convertible’a geri dönecek olursak, üstünün açılması 50 km/s süratlere kadar mümkünken, tamamen açılması fabrika verileri tarafından 19 saniye olduğu belirtilmektedir. Bu yıl içerisinde Amerika pazarında satışa çıkacak olan modellerin, diğer ülkelere görücüye çıkması için 1 sene kadar daha bekleyeceklerini, 2020 ilk çeyreği itibarıyla diğer pazarlara da giriş yapacağını buradan belirtmiş olalım. Fiyat konusunda resmi bir rakam sunulmuş değil, ancak bol sıfırlı rakamlarında çokta uzak olmayacağını tahmin etmek ne yazık ki zor olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin