Geçtiğimiz günlerde 25.yaş gününü kutlayan markanın en çok satan modeli olan Audi A4, makyaj operasyonu ile birlikte elektrikli modasına ayak uydurmuş.

Alman otomobil markalarını sıraladığımızda, çoğumuzun ilk 3 marka sıralaması arasında yer bulan Audi, makyajlı A4 ile nispeten yenilenen yüzü ve elektrikli ünitesi eşliğinde çok satanlar arasında yer bulacak mı? Elbette zaman gösteriyor olacak.

Tasarım anlamında, yeni Matrix Full Led aydınlatmalar ile farklılığını öne çıkaran makyajlı kasa, marka logosunun hemen altında yer alan ızgaranın tasarımın değişmesi ile nispeten puanları buradan toplayacak gibi gözüküyor. Araca profilden bakıldığında gölge oyunları konusunda kapılar üzerinde bir çalışma yapıldığı gözüken aracın, arkasında da sıra dışı bir değişikliğin yer almadığını belirtebiliriz. Nitekim yeni Audi A7’de yer alan stop tasarımının, yeni A4’te de yer almasına sanırım kimse karşı çıkmazdı.

Kabin içerisinde ciddi bir yenilik göremediğimiz makyajlı Audi A4’de, multimedia ekranı ve dijital gösterge ekranlarının boyutunda da herhangi bir değişim yaşanmamış. Kaputunun altında ise bildiğimiz 150hp güç üreten ünite, makyajlı A4’te de karşımıza gelmiş durumda. Ancak MHEV teknolojisi ile birlikte işin rengi biraz değişmiş gibi gözüküyor. Mild Hybrid Electric Vehicle (MHEV) kombinasyonu, yani elektrikli bir ünite ekstradan TFSI motora eşlik etmiş durumda. Bu sayede alt devirlerde ve düşük hızlarda elektrik motoru devredeyken, yakıt tüketimi ve buna bağlı olarak son zamanlarda bir çok markanın başına bela olan emisyon değerleri de aşağı çekilmiş durumda.

12V elektrik ünitesinin yakıt tüketimi konusunda 100 kilometrede 0.3’lük bir tasarruf sağladığı? resmi marka verileri olduğunu da ayrıca iletmiş olalım. 35.000€’dan Avrupa’da satışa çıkacak olan aracın, ülkemizde 400.000 TL rakamlarını en iyi ihtimalde telaffuz etmek yanlış olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin