Audi’nin kompakt sınıf temsilcisi Audi A3 makyajlandı. Makyaj operasyonu sadece HB modeline değil serideki sedan ve cabrio modeller ile bunların performanslı versiyonu olan S3 modeline de uygulandı.

Modelde yapılan makyaj operasyonunda hem görsel olarak hem de teknolojik olarak birçok yenilik bulunuyor. Gözle görülür en büyük değişiklik Matrix led olarak opsiyonel olarak da alınabilecek ön farların değişen tasarımı olarak gösterilebilir. Daha da keskinleşen farlar modern bir görünüme sahip. Ayrıca Xenon farlar artık standart donanım listesinde yer alıyor. Aracın arka tasarımında ise stop grubunun iç tasarımı değiştirilmiş ve tampona biraz hareket getirilmiş.

audi a3 carviser4

Bunların yanı sıra aktif şerit takip asistanı, yaya algılama, adaptif cruise control gibi dikkat çekici güvenlik donanımları modelde ön plana çıkıyor. İçeride 7 inç büyüklüğünde MMI ekrana yer verilmiş. Dokunmatik özellikli bu ekran, Apple CarPlay ve Android Oto gibi uygulamalarıda destekliyor.

audi a3 carviser3

Motor seçeneklerinde herhangi bir değişiklik olmayan A3, selefinin motor ünitelerini kullanmaya devam ediyor. Bunlar, 1.6 turbo dizel 110 HP ve 1.4 turbo benzinli 125 HP ve 150 HP güce sahip üniteler. S3 versiyonlarında bulunan 2.0lt turbo benzinli motorun gücü 10 HP artışla 310 HP olarak güncellenmiş.

audi a3 carviser2

audi a3 carviser5

audi a3 carviser6

audi a3 carviser9

audi a3 carviser10

audi a3 carviser7

audi a3 carviser8

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin