Pratik olmaktan oldukça uzak ama, harcanan emeğe saygı göstermeliyiz.

Normalde insanlar, Gran Turismo ve Forza gibi simülasyon oyunlarında hayallerindeki otomobilleri kullanma, az da olsa deneyimle imkanı buluyorlar. Bu durumda ise tam tersi gerçekleşmiş. Bir Aventador sahibi, otomobilini devasa bir Xbox One kontrolörüne çevirmiş. Neden sorusunun cevabını ise siz yanıtlayın.

Hikayemizin POG olarak tanınan kahramanı, aynı zamanda Ferrari ve McLaren de sahibi. Video’da ise kendisi ilk önce mağazaya ‘gidip’ bir yeni bir Forza alıyor, sonra garaja dönüyor ve işler değişmeye başlıyor. Tabi bunların hepsi yine Aventador’un direksiyonunda gerçekleşiyor.

Garajda yapılan bir takım kablolama ve kurulum işlemlerini görüyoruz. Tabiki hiç bir detay yok. Aventador’un tavanında bir projeksiyon, tekerleklerin dönebilmesi için altlarında birer pad bulunuyor. Yan tarafta bilgisayara benzer bir şey ve kaputta ise Xbox One bulunuyor ve kablolar arabanın tamamını sarıyor.

 

Sistem tamamiyle gerçek mi değil mi bilmiyoruz. Gerçek değilse güzel kurgulanmış, eğer gerçekse teknolojik olarak güzel hazırlanılmış ve iyi emek harcanmış. Sadece direksiyon ve pedallar değil, konsoldaki tuş da oyunla bağlantı kurmak için kullanılmış. Gözümüze çarpan tek eksik ise kadranların da oyunla beraber çalışmıyor oluşu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin