Yarış otomobilinden türetildiği belirtilen Audi R8 V10 RWD ile, arkadan itişli bir spor otomobilden fazlasını sunacak gibi gözüküyor.

Tasarım anlamında bildiğimiz Audi TT döneminden günümüze kadar süreçte istikrarını koruyan marka, özellikle keskin ve sportif hatları neticesinde her seferinde kendisini geliştirmeyi başardığını söylemek yanlış olmayacaktır. Aracın yanlarında bulunan iri yapıda hava kanalları ve ön tampon ile aracın burnunda bulunan parçalı kesim detayları elbette başarılı.

Ünite tarafında ise araç kullanıcısını fazlasıyla memnun edecek gibi gözüküyor. Öyle ki, 5.2 litrelik FSI ünite 540 bg / 540 nm tork güç sunduğunu belirtecek olursak, muhakkak yüzlerde bir gülümse yerini bulacaktır. 0-100 km/s hızlanmayı 3.7 saniyede tamamlayan aracın ağırlığı ise 1.5 ton dolaylarında. Spor otomobil için bu değer size biraz fazla geliyor gibi gözükse de, detaylara bakıldığında aslında mühendislik harikası olduğu net. 1.5 litrelik Volvo S60 ile neredeyse aynı ağırlığa sahip olan aracın, 5.2 FSI ünite ile domine edildiği düşünülürse, elbette 1.5 ton rakamları bu araçlar için bir anlam ifade etmediği sonucuna rahatlıkla varıyor olacaksınız.

Alüminyum ve karbon fiber detaylara fazlasıyla yer verilen bu arkadan itişli aracın üretildiği topraklarda fiyatı 150.000 Euro vergiler hariç alıcısına ulaşıyor olacakken, ülkemiz cephesinde yanlışlıkla getirildiği takdirde, milyon rakamları konuşmak ne yazık ki uzak olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin