BMW M3 CS ve BMW M4 CS sonrası ailenin son üyesi BMW M2 CS’de gün yüzüne çıkmış durumda.

Clubsport kelimesinin kısaltması olarak belirtilen CS, BMW M aile fertlerinin elbette vazgeçilmezlerinden. Son olarak giriş seviyesi yarış otomobili olarak nitelendirilen BMW M2 CS ise teknik verileri ile göz doldurmayı başarıyor gibi. Tasarımı yada kabin içerisinde ki alkantra döşemeleri için çok fazla söyleyebilecek bir şey yok.

Kaputunun altında yer alan canavar 40 bg daha geliştirilerek 450 bg / 550nm tork değerlerine ulaşmış durumda. Öyle ki 6 ile manual yada 7 ileri M-DCT olarak adlandırılan otomatik şanzımana sahip aracın 0-100 km/s sürate Manual şanzıman seçeneğinde 4.2 saniye iken, otomatik şanzımanda sadece 4.0 saniye de ulaştığı belirtilmekte.

M diferansiyel ve özel olarak geliştirilmiş dinamik stabilite kontrolörü bulunduran araç, kendi ağırlık merkezinin yardımıyla da yola zamk gibi yapıştığı belirtiliyor. Ön lastikler, M2 CS’ye özel olarak uyarlanmış 245/35 ZR 19 Michelin Pilot Sport Cup 2 ile donatılırken, arkalarda 265/35 ZR 19 yer verilmiş. Yakıt tüketimi tarafında ise 10 litre dolaylarında olduğu belirtilen aracın bu fabrika değerlerini yakalamak elbette her zaman olduğu gibi kağıt üstünde kalacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin