Geçtiğimiz haftalarda teaser görüntüleriyle gün yüzüne çıkan Acura Type S, Monterey otomobil haftasında yerini almış durumda.

Japon Honda’nın premium lüks markası Acura ilk olarak 1986 senesinde karşımıza çıkmıştı. İlk olarak ABD, Kanada ve Hong Kong için üretilen araçlar, 2000’li yıllarda Çin pazarı başta olmak üzere diğer pazarlarda da yer bulmuştu. NSX ile başlayan Precision Crafted Performance’ın geri dönüşünü gerçekleştirme yolunda atılmış temel adımı temsil eden Acura Type S, özellikle tasarım çizgileriyle dahi Japonların artık bu tasarım işini ciddiye aldıklarının göstergesi gibi.

Keskin aydınlatma grubu ve içlerine yerleştirilmiş sinyal led grubu en dikkat çeken detayların başında geliyor. Nitekim burada Acura ARX’e de gönderme yapıldığını net bir şekilde hissedilebiliyor. Ön tamponda yer alan geniş havalandırma kanalları, diskleri soğutma görevini yerine getirirken, aracın karşılaştığı hava akımını da bir an önce araçtan tahliye etme işlevi görüyor. Bu detay ön yüzünde aracın daha kaslı ve daha fark edilebilmesine olanak sağlıyor.

Aracın profiline bakıldığında özellikle marşpiyel üzerinde yer verilen gölge oyunları, görselden öte elbette bir aerodinamik mühendisliğinin çalışması niteliğinde. Aracın yüksekliği hakkında bir detay sunulmuş değil. Ancak görüntülerden görüldüğü kadarıyla 21 inc jant kombinasyonu ile aracı yoldan çıkarmak kolay olacak gibi değil. Kaputunun altında yer verilen detaylar hakkında resmi bir açıklama henüz yapılmış değil. Ancak Acura’nın ABD pazarı üzerindeki Hybrid etkisine bakacak olursak, Mild-hybrid ünite kombinasyonu gelecekte seri üretime geçebileceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin