Yakın zaman önce Ford Mustang Shelby GT350 ile karşımıza gelen marka, GT500 yerine GT350R’ı tanıtarak ters köşe yapmış gibi görünüyor.

Ford Mustang Shelby GT350 ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran marka, bu sene sonu itibarıyla GT500 ile karşımıza geleceği beklentisi herkeste yüksekken, marka Shelby GT350R ile yakından takip edenleri biraz ters köşe yapmış gibi görünüyor.

Yeni renk seçeneği ve elbette farklı logosu ile kaslı Amerikan araç görünümü asla kaybetmeyen Ford Mustang Shelby GT350R, kaputunun altındaki teknik verilerle de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.

5.2 litrelik 8 silindire sahip ünite 533hp güç 582nm tork güç sağlıyor olacak. Sadece 6 ileri manual şanzıman kombinasyonu ile gelecek olan araç elbette hem pist odaklı, hem de günlük kullanıma hitap edecek gibi gözüküyor. Biraz daha hız severler için abisi GT500’ü beklemek zorunda kalacak olan yakından takip edenler için bu süre elbette fazla olmayacaktır. Türkiye cephesinde ise neresinden bakılırsa bakılsın, ne yazık ki kolay kolay yollarda göremeyeceğimiz araçlardan biri olduğunu ne yazık ki belirtmeye gerek yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin