Geçtiğimiz sene yollarda boy gösteren Volkswagen T-Roc artık güzel yaz günlerine günlerine hazır. Üstü açılabilir model çok yakında yollarda yerini alıyor olacak.

Ülkemizde fiyatlar nedeniyle olsa gerek, ne yazık ki yollarda sık karşılaştığımız bir model olarak karşımıza çıkmadı. 250.000 TL fiyat etiketine ek biraz opsiyon eklendiği takdirde, yüzler ne yazık ki mutlu olmuyor. Crossover pazarının bu denli küresel anlamda dahi tavan yaptığı dönemde, markalar pastadan bir dilim daha nasıl alabiliriz sorusuna sürekli yanıt aradıkları artık aşikar. Çünkü tüm markalar artık yerden yüksek modeller üzerinde geliştirmelerini yoğunlaştırmış durumdalar. İşte bu nedenle farkındalık yaratan marka, kazanan taraf olacak.

Bu detayı yakalayan Volkswagen grubu ilk kez bir crossover araçta cabrio versiyon denemiş durumda. Eylül 2019’da Frankurt Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkması beklenen aracı 2020 ilk çeyrek itibarıyla yollarda görüyor olacağız. 30 km/s hızlarda ilerlerken aracın tavanını 9 saniyede açabildiği belirtilirken, soft roof olarak adlandırılan tavanın bagaja katlanması neticesinde, yükleme kapasitesinin 284 litre olduğunu ayrıca eklemiş olalım.

Kaputunun altında güncel T-Roc’ta yer alan 1.0 – 1.5 litrelik benzinli, 1.6 litrelik dizel ünitelere 7 ileri DSG şanzıman eşlik ediyor olacak. Ünite seçeneklerinde olduğu gibi, kabin içerisinde de güncel T-Roc’tan farkı olmayan aracın elbette diğerlerinden ayıran en büyük detayın üstü açılabiliyor olmasını tekrar hatırlatmakta fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin