A35 ile beraber A Serisi Sedan’ın AMG versiyonlarını oluşturacaklar

B Serisi, Vito ailesi ve yeni X Serisi dışında Mercedes’in hemen hemen bütün modellerinin AMG versiyonu bulunuyor. Yeni A Serisi Sedan için de durum farklı olmayacak. Daha önce A Serisi’nde sadece hatchback olarak sunulan A45’in, artık bir de sedan versiyonu bulunacak ve bu iki modele daha güçsüz olan A35 versiyonlar eşlik edecek.

A35, 300 HP civarında güç ile Audi S3 gibi modellerle boy ölçüşürken, A45 400 HP’nin üzerine çıkan gücüyle RS3’e baş kaldırıyor olacak. Önceki A45’te de kullanılan 2 litrelik turbo motorun limitleri daha ne kadar yükselecek merakla bekliyoruz. Modelin tanıtılmasını sabırsızlıkla beklerken, daha önce de çeşitli render modelleriyle gördüğümüz Macar tasarımcı X-Tomi Design, ilk kez tanıtılacak olan A45 Sedan’ın render görüntülerini hazırlamış.

Muhtemelen geçtiğimiz hafta tanıtılan A Serisi Sedan’ın L versiyonunu temel alan renderları seri üretimde bu şekilde görmemiz oldukça olası. A45 Sedan ve Hatchback’in yanında kompakt sınıfta bir de CLA 45 bulunacak. A Serisi Sedan’ın, minyatür bir CLS olması beklenen CLA’dan daha ucuz ve daha pratik olması bekleniyor.

Pekin’de tanıtılan A Serisi Sedan ile ilgili haberimizi okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin