İkonik hatchback 3 kapılı ve sabit tavanlı versiyonuyla görüntülendi.

MINI, kısa süre önce yeni nesil Cooper SE (%100 elektrikli) modelinin teaser görsellerini yayınlamıştı. Kapak fotoğrafında ve hemen aşağıdaki kareye bakılırsa tasarımın neredeyse hiç değişmeyeceğini söyleyebiliriz.

Ancak son dönemde testler esnasında casuslar tarafından çekilen fotoğraflara bakılırsa MINI bizi arka kısımda biraz kandırmış. Profilden ve önden makyajlı MINI Cooper’a oldukça benzer duran elektrikli hatchback, yeni jenerasyonla birlikte çok farklı bir stop düzenine geçiş yapacak.

Ön bölümdeki eskiye benzer ve modern hava kabinde de hakim. Merkezdeki yuvarlak multimedya ekranı yerini korurken gösterge panelini göremiyoruz. Belki de MINI, her şeyi ortadaki dijital ekrana taşımıştır. Tabii yeni direksiyonun önüne eklenen head-up display de gösterge görevini görecektir.

Deri malzemelerden vazgeçmeye hazırlanan MINI tasarım ekibi yeni Cooper’ı sade ancak işlevsel tutarken lüks algısını da başka materyallerle sağlamaya devam edecek.

Yelpazenin geneli elektrik motoruna geçiş yapacak fakat 2030’da tamamen EV modellere odaklanacak olan MINI, John Cooper Works modelinde en azından içten yanmalı motor ile küçük batarya kombinasyonunu sunacaktır. İngiliz markanın ayrıca sıfır emisyonlu bir JCW üzerinde çalıştığını da belirtelim.

Henüz fotoğrafları yok fakat 2025 yılında yelpazeye bir de üstü açılır versiyon eklenecek. Standart MINI ailesinin ise 2023 yılında pazara sürülmesi bekleniyor.

Son olarak MINI, şu anda Hollanda merkezli VDL Nedcar tarafından yürütülen imalat işini yeni nesilde Birleşik Krallık’taki Oxford fabrikasına taşıyacak.

Yeni tasarım hoşunuza gitti mi? MINI Cooper sizce böyle mi görünmeli yoksa klasik formüle daha çok mu sadık kalınmalı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin