All-new 2018 Jeep® Wrangler Sahara

Jeep uzun süredir beklenen yeni Wrangler’ın ilk fotoğraflarını paylaştı.

Tasarım olarak klasik hatlarından uzaklaşmayan yeni Wrangler’a yeterince baktığınızda yenilendiğini fark edebiliyorsunuz. Jeep, yeni Wrangler’ın aerodinamik yapısını geliştirdiklerini ve katlanan ön camla beraber onlarca farklı kapı, tavan ve cam kombinasyonu oluşturabildiklerini söylüyor.

Jeep, modelin detaylarını ay sonu Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yapacakları tanıtıma saklasa da gördüğümüz kadarıyla model, iki yuvarlak far ile çevrelenmiş 7 parçalı ızgaraya sahip olmaya devam edecek. Sinyaller çamurluklara taşınırken, farların içideki dairesel gündüz farlarına ek olarak çamurluklara da birer gündüz farı yerleştirilmiş. Yeniden tasarlanan ön tampon da gözden kaçmayan detaylar arasında. Arkaya doğru ilerlerken, yeni çamurluklar, yeni kapı kolları ve öndeki havalandırma çıkışları dikkat çekiyor.

Jeep, sadece kaputun altındaki motorların yakıt konusunda tutumlu olacağını söylüyor ama pek çok söylenti var tabiki. Söylentilerden ilki modelin 4 silindirli bir turbo üniteye sahip olacağı yönünde. Diğer söylentiler ise yeni bir dizel motor, hibrit seçenekler ve güncel 3.6 litrelik V6 ünitenin yenilenmiş bir versiyonundan oluşuyor.

Wrangler daha önce de olduğu gibi, 2 ve 4 kapılı seçeneklerle beraber, hem sert hem de yumuşak tavan sunacak. Yenilenen pek çok noktasına rağmen klasik tasarımını koruyan Wrangler’ın tüm detayları 29 Kasım’daki Los Angeles Otomobil Fuarı’ndan sonra belli olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin