Coupe versiyondan sadece 27 kg daha ağır.

Chevrolet, Corvette ZR1 Convertible’ın tanıtımını LA Otomobil Fuarı’nda yaptı. Kaputunun altında coupe verisyonuyla aynı olan LT5 6.2 litrelik V8 motoru taşıyan model, 750 Hp güce ve 970 Nm torka sahip. ZR1 Convertible, bu değerlerle 0’dan 96’ya 3 saniyenin altında ulaşıyor ve çeyrek mili 10 saniye sularında tamamlıyor.

Chevrolet, 1970 yılındaki ilk modelden beri ZR1’in convertible versiyonunu üretmiyordu. Coupe versiyondan sadece 27 kg ağır olan model, gövdesinin sertliği sayesinde coupe ile aynı süspansiyon ayarlarına sahip ve aynı performansı sunabiliyor.

“ZR1 Convertible kesinlikle taviz vermeyen bir supercar. Güçlü yapısı sayesinde coupe ve convertible versiyonların süspansiyon ayarları tamamen aynı. Bu 320 km/s’e ulaşan hızlarda bile aynı performansı sundukları anlamına geliyor.” diyen Corvette baş mühendisi Tadge Juechter modele ne kadar güvendiklerini ifade etti.

Coupe versiyon gibi, ZR1 Convertible da 3 bin dolarlık ZTK Performance Paketi ile alınabiliyor. Paketle beraber daha büyük bir spoiler, ön splitter, Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler ve Magnetic Ride süspansiyon sistemi ekleniyor. Model bu paket ile beraber 400 kilogramın üstünde downforce üretebiliyor.

Chevrolet modelin, ZR1 Coupe’den sadece 4 bin dolar farkla 123,995 dolar fiyat etiketine sahip olacağını söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin