B sınıf crossover pazarının öncü modellerinden Renault Captur, Atina’da gerçekleşen lansman kapsamında görücüye çıkmış durumda!

İlk nesil 2013 yılından günümüze toplamda 1.5 milyonluk satış rakamına ulaşan model, sadece 2018 yılında Fransa’da 67 bin adet, Avrupa’da ise 215 bin satış rakamlarına ulaşmış durumda. Çin’de üretilecek olan model, tüm pazarlarda Renault Captur olarak tanınmaya devam edecek. Yenilenen Captur, CMF-B platformu gibi yeni platformların kullanımı ve ortak teknolojilerin geliştirilmesi ile İttifak bünyesindeki sinerjiyi güçlendirmeye yönelik, Grup stratejisinin merkezinde yer alıyor. Modelin yeni elektrik ve elektronik mimarisi, en yeni teknolojik gelişmelerin kullanımını mümkün hale getiriyor. Yeni Captur, elektrikli, internet bağlantılı ve otonom sürüş özellikleriyle Renault Grubu’nun stratejik planını destekliyor.

Yeni Captur, sürüş, park ve güvenlik olmak üzere üç kategoride ADAS (Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri) teknolojileri sunuyor. Renault EASY DRIVE sistemini oluşturan bu özellikler, Renault EASY LINK multimedya sistemi üzerinden dokunmatik olarak kolayca kontrol edilebiliyor. Yeni Captur 9,3 multimedya ekranı ve 10,2 inç dijital gösterge paneli ile kategorisinin en büyük ekranlarından birine sahip. Bu arada yükleme kapasitesinin ise 536 litre olduğu ve sınıfının en iyisi olduğu belirtilmekte. Bu değer selefine göre 81 litre kendini daha geliştirmiş olduğunu gösteriyor. 11 cm uzayan aracın boyunun en büyük artısı elbette yükleme kapasitesi tarafında göstermiş gibi gözüküyor.

Ünite seçeneklerine bakacak olursak, Yeni Captur, 4 benzinli ve 3 dizel motor ile pazara sunuluyor olacak. Benzinli 1.0 TCe 100bg, 1.3 TCe 130 bg , 1.3 TCe 130 bg EDC GPF, 1.3 TCe 155 bg EDC GPF ve dizel 1.5 Blue dCi 95 bg, 1.5 Blue dCi 115 bg ve 1.5 Blue dCi 115 bg EDC. Yeni Captur, 2020 yılından itibaren motor seçenekleri arasına E-TECH Plug-in hibrit motor da ekleyecek.

2020 yılının ilk yarısı itibarıyla Türkiye yollarında olacak Renault Captur’un fiyat konusu elbette şuan için soru işareti. Ancak güncel liste fiyatlarına bakıp 2020 yılını göz önüne alacak olursak, otomobil fiyatları konusuna alışmamız için çok daha uzun zaman var gibi gözüküyor ne yazık ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin