İlk olarak Şangay’da gün yüzüne çıkan Kia Futuron konsept, markanın elektrik yüzü olmaya fazlasıyla aday.

Markanın gelecekteki elektrikli ünitelere sahip SUV araçlarını temsil eden konsept model, gelecek nesillerde yer alacak elektrikli modellerine şimdiden gönderme yaptığı belirtiliyor. Keskin ve düşük profil yapısına ek olarak Coupe Suv formu elbette dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.

Barındırmış olduğu üniteler neticesinde e-AWD yani 4 çeker özelliğe sahip olduğu belirtilen modelin tüm bu gücünü domine eden ünite elbette elektrikli olunca, marka tarafında yeri çok daha farklı olmuş durumda. Ne denli uyarlanabilir bir konsept olur, seri üretime çıkmayan konseptler arasında yerini alır mı bilinmez. Ancak kesin bir şey var ki, elektrifikasyon konusunda ve özellikle Suv-Crossover pazarının bu denli hızla büyüdüğü bir küresel pazarda, elektrifikasyonun bu iri araçlara adaptasyonu asla ve asla geç olmayacaktır.

Aydınlatma grubuna özellikle vurgu yapan marka, ejderha / Dragon kültürünün Çin için ayrı bir önemi olduğu, işte bu star cloud adını verdikleri aydınlatma grubunda da bunu yansıtmak istediklerini belirtmekteler. Teknik veriler elbette yok. Ancak gelecekte sofistike tasarımlara sahip Kia modellerine hiç yabancı olmayacağımız, yayınlamış oldukları teaser detayları ile açık ve net kesin gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin