32 yıllık mazisine karşılık her zaman ilgi odağı olmayı başaran Bmw 3 serisi Touring, yenilenen yüzüyle nihayet karşımıza gelmiş durumda.

32 yıllık mazisine bakarak Bmw 3 serisi Touring hakkında elbette anlatacak çok şey var. Peki ülkemizde hala karşımıza çıkan 1990 yılında ilk kez üretim bandına çıkan Kartal station wagon, bizleri neden SW araçlardan uzaklaştırdı? Aslında bu apayrı bir tartışma konusu elbette ancak yurt dışında station araçların bu denli göz önünde olduğu bir dönemde, ülkemizde sedan/compact araçlara eğilim insanı üzmüyor değil.

Bmw 3 serisi Touring bir çok casus fotoğrafları sonrası artık gün yüzüne çıkmış durumda. Tasarım anlamında muazzam değişikliklerin yer almadığını öncelikle belirtmek gerekiyor. Boyutlar anlamında ise milimetrelerle ifade edebileceğimiz ufak değişiklikler yer alıyor. Selefine göre 76mm uzayan uzunluğu ile araç artık 4709mm. genişlik tarafında ise 16mm. genişleyen araç artık 1827mm. Yine selefine göre 5 litre artan yükleme kapasitesi 500 litreye ulaşmış durumda. Arka yolcu koltukları yatırıldığı takdirde maksimum elde edilen yükleme kapasitesinin 1510 litre olduğunu belirtmekte ayrıca fayda var.

Kabin içerisinde ise başlı başına bir değişime gidildiği net bir şekilde görülebiliyor. Orta konsolun tam ortasında yer alan klima ünitesine bir ekran gelmiş ve G30’dan hatırlayacağınız dijital sürücü ekranı ve büyüyen multimedya ekranı elbette ilk göze çarpan detaylardan. Asıl göze çarpan ise görsellerde her ne kadar gözükmese de, basın bülteninde yer alan bilgiye göre panoramik açılabilir bir cam tavana yer verilecek araçta aynı zamanda camın köşelerinden ambiyans ışıkları ile desteklenirken artık gece seyahat etmek daha zevkli olacak gibi gözüküyor.

Kaputunun altında bizleri ilgilendiren sadece düşük hacimli 1.6 benzinli bir üniteye verilirken 184hp güç üreten bu motora, 8 ileri otomatik şanzımanın eşlik edeceğini belirtmiş olalım. Artan boyutlarına karşılık 10 kilo daha hafif olmayı başaran 3 serisi Touring, ülkemizde yer alan alıcı tarafındaki ön yargıyı kırar mı bilinmez. Ancak her ne kadar şuan fiyatı henüz belli olmasa da, fazlasıyla dikkatleri üzerine çekeceği kesin gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin