Honda yöneticisi Takahiro Hachigo, S2000’nin dönüşüyle ilgili kesin bir şey söylemedi ama…

S2000’nin üretimine 2009’da son verildiğinden beri, yerine gelecek modelle ilgili söylentiler dolaşmaya devam ediyor. Firmadan ise bugüne kadar kesin bir açıklama gelmemiş olsa da, bu fikre çok soğuk bakmadıklarını söylediler.

Geçtiğimiz hafta, 2017 Tokyo Otomobil Fuarı’nda Autocar’a konuşan Takahiro Hachigo, müşterilerden yeterli talep gelmesi durumunda mühendislerin yeni S2000’i geliştirmeye hazır olduklarını söyledi.

“Yeni jenerasyon bir S2000 istediğini söyleyen pek çok kişi duydum. Eğer gerçekten talep varsa, Honda mühendisleri sportif otomobiller hazırlama konusunda oldukça hızlılardır.” diyen Hachigo, “Japonya’da, Kuzey Amerika’da, Avrupa’da, Çin’de, bütün dünyada her geçen gün daha fazla kişi S2000’nin yenilenmesini istediğini söylüyor. Ama henüz olgunlaşan bir şey yok. Henüz zamanı değil. Eğer satış uzmanları incelemeleri sonucu hevesli gözükürlerse, belki bunun üstüne düşünebiliriz.” şeklinde devam etti.

Honda, S2000’i tekrar üretmeye karar verirse, geçtiğimiz bir kaç yılda tekrar üretime aldıkları S660, NSX ve Civic Type-R gibi spor modellerine bir yenisi daha eklenmiş olacak.

Yeni S2000 ya da yerine gelecek olan model, Mazda MX-5’in karşılaştığı zorluklarla mücadele etmek zorunda kalacak. Bu nedenle son söylentiler modelin, firmanın güncel 1.5 litrelik turbo beslemeli motorunu taşıyacağı yönündeydi. Ama Civic Type-R’daki 2 litrelik motorun da modelde yer alması oldukça olası. Belki de iki motoru da farklı versiyonlar olarak görebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin