Yenilenen Peugeot 208 bu yıl içerisinde tanıtılması planlanırken, süpriz bir şekilde kar testi esnasında casus kameraları tarafından görüntülendi.

Bu tip casus fotoğraflarının umarım hala gerçekten casus olduğuna inanmıyorsunuzdur. Çoğunlukla markalar tarafından servis edilen görüntülerin, nitekim Renault Clio sonrası hemen karşımıza çıkması da oldukça manidar. Önümüzdeki Mart ayında Cenevre otomobil fuarında karşımıza çıkacak olan Peugeot 208, dizel ve içten yanmalı ünitelerine ek olarak artık elektrikli bir üniteye de sahip olacağı daha önceden nitekim belirtilmişti.

PSA grubunun CMP (Common Modular Platform)ortak modüler platformunu kullanacak olan Peugeot 208, bu sayede elektrikli ünite kombinasyonuna da kavuşmuş olacak. Tasarım olarak ciddi bir değişikliğe gidileceğine kesin gözüyle bakılan araç elbette abileri 3008 ve 5008’e göndermeleri kesinlikle olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Yeni Peugeot 2008 casus kameralarında!

EV yani Electric Vehicle, tamamıyla elektrikli bir üniteye de yer verileceği belirtilen Peugeot 208’in menzil konusunda ise 300 kilometre dolaylarında bir yol kat edebileceği belirtiliyor. Genel elektrikli otomobil pazarında beklentileri karşılamayacak bir görünüyor olsa da, sınıfında ki EV araçlar gamında yer bulacak nitelikte olduğunu belirtmekte fayda var. Gti modelinin hemen lanse edilmese de, önümüzdeki dönem yine elektrikli bir ünite desteği ile, sevenleri ile buluşacağı resmi olmasa da, yurt dışı kaynaklar tarafından belirtilmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin