BMW yeni 745Le amiral gemisini gün yüzüne çıkardı. Makyaj ile birlikte yeni ünitelere kavuşan araç, dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Bmw 8 serisinin aslında görüntüleri İnternet ortamında görmek mümkün. Coupe bir form ve daha sportif olmasından dolayı amiral gemisi hangisi diyecek olursanız, gönüllerde bence hala 7 serisi. 745Le serisi makyajlandı ve yeni ünitelere kavuşmuş olduğunu belirtmiştik.

Öncelikle makyajla birlikte, tampon kenarlarındaki hava girişleri köşegen bir formda yer alarak, boyutları büyüyerek krom kaplamalarla desteklenmiş. Bu da ortaya jilet gibi bir görüntü çıkmasını sağlamış. Renkler ve zevkler elbette tartışılmaz, bunu öncelikle hatırlatmak gerekiyor. Çünkü büyüyen Bmw’nin karakteristik detaylarından böbrekler, oldukça büyümüş. Öyle ki aracın ön yüzünün böbrek, led aydınlatma ve kısmende olsa tampon işçiliği büyük oranda yer kaplaması sonucu boş alan yakalamak neredeyse imkansız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

1 milyon TL’lik otomobil aldım… Vlog#9

Boyutları hakkında resmi bir bilgi paylaşılmadı henüz. Ancak görüntülere bakıldığında, burun farkıyla 2-3 cm daha uzun olduğu izlenimi yarattı bende. Aracın arka tasarımı ise, nerede görürseniz görün 7 serisi dedirtecek cinsten. Evet G30 5 serisi izlenimi bırakıyor olsa da, stop led grubunun üst çizgisinin, bagaj ortasına kadar uzaması sonu ve tamponda yer alan difuzorler neticesinde, araç fazlasıyla diri ve kaslı gösterdiği detaylarını destekler nitelikte.

Kabin içerisine geçtiğimizde ciddi bir değişim bizi sunulmuyor olunsa da, tam dijital sürücü ekranı oldukça nefis gözüken detaylardan. 420 litre hacmindeki yükleme kapasitesi, 4 kişilik bir aile için fazlasıyla yeterli bir değer gibi sedan karosere göre.

Motor seçeneklerine bakacak olursak, Bmw 745e isminde de anlaşılacağı üzere elektrikli bir ünite ile, içten yanmalı motorun alt devirlerinde canlı olmasına katkı sağlayacaktır. 12kWh elektrik ünitenin ilk kez kullanılacak olması, özellikle alt devirlerde aracın ilk kalkış anında büyük oranda tüketmiş olduğu yakıtın önüne geçecektir. Ancak tabi bu değerin brüt bir değer olduğunu, net olarak 9-10 kWh dolaylarında olacağını hatırlatmakta fayda var. Elektrikli ünite 50 km/s hız bandına kadar eşlik ederken, 113hp 265nm tork ile birlikte içten yanmalı 6 silindirli ünite kombinasyonuyla  394hp 650nm tork güç elde etmek mümkün olacak. 745le xDrive ile zaten 4 çeker olacağını hatırlatmaya gerek yok. Sınırlı motor bilgisi olması nedeniyle tüm detaylar bunlardan ibaret. Fiyat olarak henüz detay olmasa da 2milyon gibi rakamları ülkemizde konuşmak ne yazık ki mümkün olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

BMW 7 serisi yenilenen yüzüyle oldukça iddialı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin