Tamamen yeni Opel Crossland X modeli tanıtıldı. Türkiye pazarında da satışına başlanan model, Mokka X’in altında konumlandırılmış vaziyette. Yeni Crossland X, Opel tarafından crossover olarak pazarlanıyor.

Model ülkemizde şimdilik iki farklı benzinli ve bir dizel motor seçeneği ile satılıyor. 81 HP güç ve 118 nm tork değerine sahip 1,2 litrelik Ecotec benzinli motor 5 ileri manuel şanzıman kombinasyonu ile satılıyor. Aynı üç silindirli motorun turbo versiyonu ise 110 HP güç, 205 nm tork üretiyor ve 6 ileri otomatik şanzımanla alıcı buluyor.

Dizel cephesine bakıldığında 1,6 litrelik CDTI motor 99 HP güç ve 254 nm torka sahip. Bu motor sadece 5 ileri manuel şanzımanla satın alınabiliyor. Tüm motor seçenekleri iki farklı donanım seviyesinde de ortak olarak sunuluyor.

Opel Crossland X dokuz farklı gövde rengi ve dört farklı tavan rengi ile tercih edilebiliyor. Öne çıkan donanımlar arasındaysa full adaptif LED farlar, head up display, ön çarpışma ikazı, yaya tanımlama ve otomatik frenleme, 180 derece panoramik geri görüş kamerası ve kör nokta uyarı sistemi bulunuyor.

Model, 410 litrelik bir yükleme hacmi sunuyor. Bu değer Excellence donanım seviyesinde standart olarak sunulan 15 cm ileri-geri kaydırılabilen arka koltuklar ile birlikte 520 litreye kadar genişleyebiliyor. Arka koltukların katlanması halinde ise bu değer tam 1255 litreyi buluyor.

Enjoy donanım seviyesi ile 78.900 TL anahtar teslim satış fiyatı ile başlayan fiyatlar 103.900 TL’ye kadar çıkıyor. Tabii bu fiyatlar tercih edilecek opsiyonel donanımlar ile daha yukarılara taşınabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin