SELECTION PRESSE - VERSION E3 - JANTES GRAND TOUR 18 POUCES

Megane Sedan Fluence’a emanet ettiği tahtını geri almaya geliyor.

Ülkemizde Ekim 2016’da satışa sunulması beklenen yeni Megane Sedan Renault’un C-segmentindeki yeni atılımı. Renault-Nissan ortaklığının yeni altyapısı CMF C/D platformuna sahip olan yeni Megane Sedan, Renault’un Bursa fabrikasından çıkıp 20’den fazla ülkede satışa sunulacak.

SELECTION PRESSE - VERSION E3 - JANTES GRAND TOUR 18 POUCES SELECTION PRESSE - VERSION E3

Tahmin edebileceğiniz gibi Megane Sedan, Megane ailesinin bir üyesi. Her ne kadar bir dönem yerini Fluence modeline bırakmış olsa da yeni nesliyle hayatımıza tekrar Megane Sedan olarak giriş yapıyor. Tasarım olarak yerini aldığı Fluence’dan ziyade hatchback karoserli kardeşi Megane’a fazlasıyla benziyor.

SELECTION PRESSE - VERSION E3 - JANTES GRAND TOUR 18 POUCES

Özellikle de önden bakıldığında. C şeklinde LED farlar ve geniş panoramik elektrikli cam tavanı aracın dinamik tasarımına katkıda bulunuyor.

3-4 AVANT EN STUDIO

7 inçlik renkli dijital ekranı, 8,7 inçlik multimedya tablet ekranı, R-Link 2, Multi-Sense, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ise konfor ve sürüşe yardımcı olacağı öngörülen özelliklerden bazıları.

SELECTION PRESSE - VERSION E3 - PLANCHE DE BORD

Daha geniş arka kabin ve eller serbest bagaj kapağı sistemi de yeni jenerasyon Megane’ın sürücüsüne sunacağı kolaylıklar arasında.

SELECTION PRESSE - SIGNATURE LUMINEUSE PHARESELECTION PRESSE - SIGNATURE LUMINEUSE FEU ARRIERE

Benzinli motor seçenekleri arasında önceden tanıdığımız 1.6 litrelik 115 HP güç üreten motor 5 ileri ya da CVT şanzıman seçeneklerine sahip. 130 HP güç üreten 1,2 litrelik turbo beslemeli motor ise 6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavramalı otomatik (EDC) şanzımanla satın alınabilecek.

SELECTION PRESSE - VERSION E3 - JANTES GRAND TOUR 18 POUCES

Dizel motorlarda 1.5 litrelik motorun 90 ve 110 HP güç üreten versiyonları, 1.6 litrelik motorun ise 130 HP güç üreten versiyonu alıcılarını bekliyor olacak. Eğer otomatik şanzımanlı dizel motorlu bir Megane Sedan almayı düşünüyorsanız tek seçeneğinizin 1.5 litrelik 110 HP EDC versiyon olduğunu belirtmekte fayda var. Ülkelere göre farklılık gösterecek bu alternatiflerden hangilerinin Türkiye’deki Megane severlere sunulacağı ise maalesef henüz netlik kazanmadı.

SELECTION PRESSE - VERSION E3 - JANTE GRAND TOUR 18 POUCES

Tabii biz de yeni Megane Sedan’ı ilk test edenlerden olup izlenimlerimizi sizlerle paylaşmayı iple çekiyoruz. Bu bekleme sürecinde Megane Sedan’ın tasarım özellikleriyle fazlasıyla andırdığı ağabeyi Renault Talisman’ın test sürüşünü ise Carviser Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. Merhaba,
    Merak ettiğim bir soruyu sizlere sormak istedim;
    Araçlarda bulunan yakıt bilgisi değeri icin , aracın deposundan çekilerek pistonlara iletilen gerçek yakıt değeri midir yoksa gaz pedalına olan baskıya, aracın zorlanmasına, yolun durumuna vs göre hesaplanmis program dahilinde teorik bir değer midir tesekkurler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin