2016 yılında piyasaya çıkan Niro’nun temeli üzerine inşa edilen yenilenen e-Niro, menzil konusunda Tesla’ya yaklaşabilecek mi dersiniz?

Yenilenen Kia e-Niro artık daha şık mı bilinmez elbette. ancak tasarım anlamında özellikle aydınlatma grubu itibarıyla Tesla’nın aydınlatma grubunun birebir aynısı demek yanlış olmayacaktır. Elbette renkler ve zevkler tartışılmaz ancak görüşlerinizi yazının yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Ülkemizde her ne kadar istediği konuma yerleşemese de, yurt dışında hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşan markanın ilk tamamen elektrikli aracı e-Niro için 2022 itibarıyla milyon adet satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Tasarım anlamında aerodinamik üzerine çalışmanın aracın her köşesinde göze çarpan aracın kabin içi ise, dışı kadar açıkçası heyecan verici olmadığını belirtmekte fayda var. 7 inç multimedya ekranı ile domine edilen orta konsolun geri kalanına bakıldığında, markanın diğer modellerinde çok farklı bir hissiyat uyandırmıyor.

WLTP değerlerine göre 455km menzile sahip olan aracın batarya kapasitesi ise 64kWh. Bu değerin elbette Avrupa pazarı için geçerli olduğunu unutmamakta fayda var. 100kW hızlı şarj bağlantısı aracılığıyla %80 pil doluluğuna sadece 42 dakikada ulaşan araç, Amerikalı rakipleri kadar fazlasıyla dişli gibi gözüküyor.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin