Yenilenen BMW Z4, önümüzdeki ay (Ekim 2018) düzenlenecek Paris otomobil fuarında kanlı canlı bir şekilde karşımıza çıkmasına sayılı bir zaman kala detayları paylaşıldı.

Yeni kelimesini sizinde görmüş olduğunuz üzere sonuna kadar hak eden Bmw Z4, düşük profili sahip ön ızgara yapısı ve yenilenmiş aydınlatma grubu ile bence övgüyü hak ediyor. Ön tampondan aldığı hava akışı ile aerodinamik yapıyı bozmadan, otomobilin bu güçlü yapısını durdurmak için canla başla çalışan disklere ileten havayı, hemen yolcu/sürücü kapısı ön hizasındaki tahliye kanallarından dışarı atmakta. Soft roof bir roadster olduğunu, tavan kaplamanın kumaş olduğunu belirtmekte fayda var.

Aracın arkası ise, muazzam özgün bir karakteristik bir yapıya bölünmüş stop grubu ile bence tartışmasız en baştan çıkarıcı detaylardan. Yükleme kapasitesinin 281 litre olduğu bagaj alanın, aracın üstünün açık olup olmaması hacimde bir değişikliğe mahal vermemekte. Tavan kapatıldığında kendisine ait bir alanda muhafaza konumuna geçtiğinden dolayı, yükleme alanınızdan feragat etmiyor olmanız büyük artı. Ancak bunun premium spor bir roadster olduğunu düşünürsek, sanırım 281 litrelik hacimden kimsenin şikayetçi olacağını çok fazla düşünmüyorum. Aracın dışındaki ihtişam, kabin içerisinde de devam ettiğini net bir şekilde görebiliyoruz. 3 kollu spor bir direksiyon ve hayalet sürücü ekranı ve multimedya ekranı oldukça güzel. Araç Sport Line , M-Sport ve M-Performance olarak 3 ayrı seçenekle karşımıza geliyor olacak.

Kaputunun altına baktığımızda,

Bmw Z4 3 farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkmakta.

Bmw Z4 40i ; 3.0 Litrelik 6 silindir bir üniteye sahip. 340hp 500nm tork güç üretmekte ve 0-100 değeri 4.5 saniye olarak belirtilmektedir. Ortalama yakıt tüketim değeri ise 7.4litre.

Bmw Z4 sDrive 30i ; 258hp 400nm tork güç üretmekte ve 0-100 değeri 5.4 saniye olarak belirtilmektedir. Ortalama yakıt tüketim değeri ise 6.1litre.

Bmw Z4 sDrive 20i ; 197hp 320nm tork güç üretmekte ve 0-100 değeri 6.6 saniye olarak belirtilmektedir. Ortalama yakıt tüketim değeri ise 6litre.

Şanzıman tarafında ise, yukarıda anlatmış olduğum tüm motor gamında yeni jenerasyon 8 ileri steptronic şanzıman  motorun gücünü arka tekerleklere aktaracak olup , manual şanzıman olarak ne yazık ki yeni Bmw Z4 ile birlikte rafa kalkmış olacak.. Arz talebin otomatik şanzıman yönünde daha fazla olmasından dolayı, BMW yetkilileri tarafından gelen bilgiye göre, sadece otomatik şanzımanla satılacağı ve 2019 ilk çeyrekte satışa çıkacağı gelen bilgiler arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin