Alman Porsche 718 Cayman ve Boxster GTS versiyonları ile sürüş keyfi ve hız limitleri konusunda yüzleri güldürecek

Porsche 718 Cayman ve Boxster GTS ile sevenlerinin karşısında. 6 ileri manuel şanzıman ünitesi ile, otomobilden zevk almak isteyenleri sürat ve şanzıman kombinasyonu ile buluşturan marka, kaputunun altındaki güçle de dikkatleri üzerine toplayacak gibi gözüküyor.

6 silindire sahip 4.0 litrelik ünite 400 beygir 409 Nm. tork güç üretirken, 0-100 km/s hızlanması ise sadece 4.5 saniyede gerçekleştiği belirtiliyor. Porsche Tork Vectoring olarak isimlendirilen özel kilitli diferansiyel ile aracın, normal 718’lere göre 20mm. alçak olması sonucu yola daha sıkı tutunduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca markanın yine özel olarak geliştirdiği PASM olarak isimlendirilen “Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi” bu seride de standart olarak sunuluyor olacak.

Üretildiği topraklarda tüm vergiler dahil 81.926 Euro fiyat etiketine sahip olacak Porsche 718 Cayman GTS 4.0, Boxster GTS tercih edilmesi durumunda 83.949 Euro fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Almanya’da her iki modelinde Mart itibarıyla satışa çıkması planlanırken, Türkiye tarafında ise ne yazık ki henüz resmi bir bilgi paylaşılmamış durumda.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin