Audi, yeni tanıtacağı A1 üzerindeki merakı arttırmaya hazırlanırken; ortaya çıkan fotoğraflar Audi’nin hazırlıklarını boşa çıkardı. Belçikalı site Autotijd tarafından paylaşılan görseller yeni kompakt modelin bütün detaylarını açığa çıkarıyor.

Yeni A1 yerini aldığı modele göre çok daha dinamik ve ciddi bir görünüme sahip. Audi’nin mini SUV’u Q2’den aldığı karakteristik detaylar, ona çok daha dramatik bir görünüm kazandırmış. Daha geniş ve hegzagonal ızgarası, köşeli faları ve büyük hava girişleri kompakt modelin oldukça agresif gözükmesini sağlıyor.

Fotoğraflarda 35 TSI ve 40 TSI olarak iki model görüyoruz. İkisi de S Line olan bu modeller, normal versiyondan farklı olarak daha agresif tampon ve difüzöre, daha büyük jantlara ve bal peteği ızgaraya sahipler. Kabindeki trim ve direksiyon gibi detaylar da sportif karakteri destekleyen özellikler arasında.

Virtual Cockpit ve MMI Touch

A1’in kabini bolca farklı hat ve şekillere sahip. Bir çok VW Grubu modeli gibi oldukça dik yükselen konsol, ailenin diğer modellerinden tanıdığımız pek çok teknolojik ekipmana ev sahipliği yapıyor. İlk olarak göze çarpan detay ailenin en küçüğüne taşınan dijital kadranlar oluyor. A6, A7 ve A8’de kullanılan haptic dokunma desteğine sahip MMI Touch da A1’de kendine yer bulan yeni oyuncaklar arasında. Sarı trim ve koltuk desenlerinden yola çıkarak, A1’in pek çok kişiselleştirilebilir seçenek sunacağını söyleyebiliriz.

Motor seçenekleri olarak A1, lansman sırasında kuzeni Polo’nun motor seçenekleri direkt olarak alacak. 115 beygirlik 1.0 3 silindirli ünite giriş seviyesinde yer alırken, 150 beygirlik 1.5 ünite daha güçlü bir seçenek sunacak. İlerleyen aylarda S1, 2 litrelik motoruyla 250 beygirin üzerinde güç ve Quattro sistemiyle ortaya çıkacak. Dizel motorların kaldırılıp kaldırılmayacağıyla ilgili söylentiler de lansmandan sonra kesinleşecek.

Hangi özelliklerin standart, hangilerinin opsiyonel olduğu, modelin boyutları ve diğer detayları önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek sunumdan sonra ortaya çıkacak. A1 ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda halkla buluşacak ve yıl sonuna kadar Avrupa yollarına çıkmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin