i30 N gibi gözüksün, ama ucuz olsun diyenler için

Hyundai’nin performans departmanından çıkan modellerinde kullandığı ‘N’ eki yeni N-Line ile normal versiyonlara da taşınıyor. i30’un ateşli versiyon i30 N şu anda ülkemizde satılmıyor. 2 litrelik turbo motora sahip olan i30 N 250 ve 275 Hp olarak satın alınabiliyor. Ama N-Line versiyonlarda amaç performans değil.

i30N gibi oldukça sportif gözüken yeni N-Line donanım paketi performans odaklı bir değişiklik barındırmıyor. İçerde ve dışarda görsel değişiklikler yapılan bu paketin 1.4 140 Hp benzinli motor ile sunulması bekleniyor. Yani uzun lafın kısası N-Line, Audi’nin S-Line’ı, BMW’nin M paketi ve Mercedes’in AMG paketi gibi sadece görünüş odaklı bir donanım paketi.

Peki bu paket ile neler geliyor? i30’da ilk kez sunulan 18 inçlik jantlar, çift çıkışlı egzozlar, modele özel tamponlar ve tamponların uçlarında yer alan gri çizgiler değişikliklerin büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor. Kabinde ise N logolu süet spor koltuklar, delikli deri ile kaplanmış spor direksiyon ve N vites topuzu size sportif bir i30 kullanıyormuşsunuz gibi hissettirmeye çalışıyor.

N-Line donanım paketine sahip i30’ların yaz sonuna kadar yollarda olması bekleniyor. Fiyatlandırma ve ülkemize gelip gelmeyeceğiyle ilgili detaylı bilgiler önümüzdeki haftalarda paylaşılacaktır. Sizce bu donanım paketi ailenin diğer modellerine de zamanla yayılır mı ve siz bu donanım paketini tercih eder misiniz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın…

i30N ile ilgili daha detaylı bilgi almak için haberimizi okuyun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin