Kesinlikle göz alıcı

Mart ayında, Cenevre Otomobil Fuarı’nda BMW, M8 Gran Coupe konseptini duyurdu. 2019 yılında üretime geçmesi beklenen model şimdilik çeşitli otomobil organizasyonlarında boy gösteriyor. Son olarak ise dünyanın en büyük ve en eski klasik otomobil ve motorsiklet etkinliklerinden biri olan Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2018’de ortaya çıktı.

4 kapılı coupe genel hatlarıyla, güncel 6 Serisi Gran Coupe’ye benziyor. Son derece akıcı bir şekilde bagaj kapağıyla birleşen tavan çizgisi ve agresif gövde hatları gibi detayları ise onu 6 Serisi’nden ayırıyor. Tasarım, seri üretime geçerken muhtemelen büyük ölçüde törpülenecek olsa da şu anda oldukça etkileyici gözüktüğünü söylemek gerek.

8 Serisi ailesinin tanıtılmasına gün ve gün hızla yaklaşıyoruz. İlk olarak normal coupe ve cabrio versiyonlarıyla tanıtılacak olan 8 Serisi’nin M versiyonları da bulunacak. 4 kapılı versiyon ise 6 Serisi GC’nin yerini alacak.

Kaputun altında BMW’nin 4.4 litrelik biturbo V8 motorunun bulunması bekleniyor. 600 beygir civarında bir güce sahip olması beklenen M8 Gran Coupe’nin, M5 ile tanıştığımız 8 ileri otomatik ve xDrive kombinasyonunu taşıması bekleniyor. Normal versiyonların ise BMW ailesinden tanıdığımız 6 ve 8 silindirli motorlardan güç alması bekleniyor. Modelin seri üretim versiyonunun önümüzdeki yıl tanıtılması ve 2020 model yılıyla yollarda olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin