2018 yılı içerisinde tanıtılacak

Motor1.com okuyucularından biri yeni G20 model kodlu 3 Serisi’ni Münih yakınlarında otoban testleri sırasında yakalamış. Yeni video sayesinde otomobili hareket halinde görme imkanı yakalamış oluyoruz.

Otomobilin üstünde bolca kamuflaj bulunsa da genel hatları hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Tasarımcılar yeni 3 Serisi’ni baştan yaratıyorlarmış gibi gözükmüyor. Böbrekler biraz daha genişlemiş ve farlar biraz daha kıvrımlı hatlara kavuşmuş. Ayrıca böbrekler artık kaputa doğru biraz daha uzayıp kıvrılıyor gibi gözüküyor.

Yeni 3 Serisi dışarıdan tanıdık gözükse de artık BMW’nin CLAR platformuna taşınıyor. Yeni 5 ve 7 Serisi’nde kullanılan bu platform modelin hafiflemesine yardım edecek. Model genel olarak hemen hemen aynı boyutlara sahip olsa da aks açıklığı artacak ve bu durum kabinde daha geniş yaşam alanı sağlayacak.

Kabinde yeni konsol, hem analog hem de dijital kadranlardan yararlanacak. Mercedes gibi 2 adet büyük ekran kullanmak yerine BMW, biraz daha geleneksel yöntemler izlemeye devam edecek.

Kaputun altında güncel 3 Serisi’nin motor seçenekleri bulunmaya devam edecek. Yeni nesil M3 gelene kadar listenin tepesinde 340 beygirlik 3 litre turbo motora sahip 340i bulunacak. Benzinli ve dizel seçeneklere ek olarak 325e ve 330e adında 2 adet plug-in hibrit seçenek sunulacak. Tam elektrikli versiyon ise ilerleyen yıllarda aileye katılacak.

Yeni 3 Serisi’nin 2018 yılı içersinde tanıtılması bekleniyor ama henüz net tarihle ilgili bir bilgi yok. 3 Serisi’nin hemen ardında 4 Serisi Coupe ve Gran Coupe de yeni gövdeleriyle gözler önünde olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin