Jaguar XE SV Project 8 kesinlikle dikkat çekici bir model. 592 beygirlik V8 ile Jaguar’ın bu zamana kadar ürettiği en güçlü yol otomobili.

Jaguar’ın ürettiği en güçlü otomobilin, “giriş” seviyesi bir sedan olması oldukça şaşırtıcı. Aslında dışarıdan XE gibi gözükse de, gövdenin büyük bir kısmı Project 8 için yeniden hazırlandı. Jaguar’ın söylediğine göre sadece tavan ve kapı saçlarını normal XE’den alan modelin %70’i tamamen yeni.

Geniş çamurlukları da içeren bu gövde panellerinin çoğu metal yerine karbon fiberden yapılmış. Değişiklikler sadece bunlarla da sınırlı değil. Daha geniş olan tekerlekleri sığdırmak için farların yerleri değiştirilmiş. Tekerleklerden bahsetmişken önde 265 mm, arkada 305 mm lastikler kullanılıyor.

Kabin için iki farklı tasarım sunulmuş. Arka koltukların yerinde durduğu versiyonda biraz daha konforlu spor koltuklar kullanılırken. Diğer versiyonda daha pist odaklı bir anlayış izlenmiş. Çok noktalı emniyet kemerleri, takla barı ve kova koltuklar kullanılmış.

Modelle ilgili elimizdeki detaylar şimdilik bu kadar. Performans figürleri ilerleyen tarihlerde açıklanacaktır. Ama gördüğümüz kadarıyla modele bolca vakit harcanmış ve sonuç oldukça etkileyici gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin