BMW, X2’yi showroomlara göndermeden önce farklı yerlerde göstermeye devam ediyor.

X2’nin fotoğraflarını daha önce pek çok kez gördük. Bu sefer ise Milano Moda Haftası’na günler kala Milano’da boy gösteren X2, platformunu ve yürüyen parçalarının çoğunu X1, 2 Serisi Active Tourer ve MINI Countryman ile paylaşsa da daha geriye yatık ön camı, daha küçük yan camları gibi tasarım özellikleriyle onlardan daha sportif gözükecek.

Otomobile profilden baktığımızda omuz çizgisi arkaya doğru yükseliyor ve cam yüzey gittikçe azalıyor. Yükselen hat ise arka tarafta oldukça yükseğe yerleştirilmiş stop grubuyla tamamlanıyor. Arka camın da oldukça küçük olmasıyla model sportif gözükse de, kullanışlılık ve kabinin içindeki ışık seviyesiyle ilgili soru işaretleri oluşturuyor.

Kabinin ise bildiğimiz BMW modellerinden büyük ölçüde ayrılması beklenmiyor. Tanıdığımız iDrive, klima kontrolleri ve direksiyon bizi yine karşılayacaktır.

X2’nin 2018’de tamamen tanıtılması bekleniyor. X1 ve X3’ün arasında yer alacak model X1’de kullanılan UKL platformunu kullanıyor. Önden çekişli olan UKL platformunu, MINI Countryman gibi modellerle paylaşıyor. Platformun xDrive 4 tekerden çekiş sistemini desteklediğini de söylemeden geçmeyelim.

Model, motor seçeneklerini büyük ölçüde X1 ile paylaşacak. Giriş seviyesinde önden çekişli sDrive18d yer alsa da, büyük çoğunluğu xDrive modeller oluşturacak. 2 litrelik turbo üniteye sahip bir M25i versiyonuyla performans meraklılarını da tatmin edebilir. X2, X4 ve X6’nın peşinden sportif SUV modeli olarak gelecek ve önümüzdeki yıl yollarda olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin