Volvo 2015-2016 yıllarında İsveç’te satılan 200.000 adet dizel aracını geri çağırıyor.

Volvo cephesinde her ne kadar Çinli yatırımcı henüz herkes tarafından kabul görmemiş ve bazı kesimler tarafından eleştirilerin odağı olmuşsa da, yatırımlar sayesinde özellikle son bir kaç senedir Volvo’nun atağı yadsınamaz bir gerçek. Nitekim son zamanlarda Avrupa’da en çok SUV satan markanın Volvo olduğu haberlerine sıkça rastlamaktayız.

Ancak marka bu kez bir geri çağırma programıyla gündeme gelmiş durumda. Açıklamaya göre, İsveç’te 2015-2016 yıllarında satılan 200.000 dizel aracın yakıt bölümündeki bir hata nedeniyle yangın gibi durumların yaşanmaması adına geri çağırma programı oluşturulduğu belirtilmekte.

Volvo Basın Sözcüsü Annika Bjerstaf, İsveç’te satılan 11 farklı Volvo modelinde bu sorunun gerçekleştiği ve araç sahiplerinin yetkili servislerle ücretsiz bağlantıya geçilmesi gerekliliğine vurgu yapmıştır. Ayrıca yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi sadece İsveç’te üretilen modellerde bu sorunun yaşandığını belirtmekte fayda var. Avrupa pazarına giden stoklarda böyle bir şikayetin gelmesi durumunda, program bu doğrultuda genişliyor olacaktır. Ülkemize gelen tüm partilerin şuan için Belçika fabrikasından bize ulaştığını da hatırlatmış olalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin