Volvo S90 başta olmak üzere, Volvo V90 ve V90 Crosscountry 2020 yılına ufak dokunuşlarla giriş yaptı!

Volvo V90 geçtiğimiz senelerde ülkemizde satışa sunulmuştu. Ancak stationwagon karosere sahip araçların taleplerin az olması, Volvo V90’ın ülkemiz cephesinde fiyat listelerinden kaldırılmasına yol açmış gibi görünse de, işin aslı elbette öyle değil. Volvo V90 Crosscountry’nin hemen sonrasın hayatımıza girmesi ve TR pazarında fiyatlanması sonucu, ülkemiz tarafında serüvenine artık V90CC olarak devam ediyor. Açıkçası V90 bugüne kadar yollarda iki kez şahsen görmemize karşın, Volvo V90 Crosscountry’i kaç kere gördüğümüzün sayısını hatırlamak gerçekten güç. Öyle ki, malum siteye bakıldığında dahi satılan V90CC görebilmek mümkün.

İşin hikaye kısmını geçip 90 ailesinin makyajlı kasaları hakkında konuşacak olursak, sınırlı sayıda değişikliklere yer verildiğini net bir şekilde görebilmekteyiz. Sis farlarının tasarımının yanı sıra, ön tamponda bazı dokunuşlara yer verildiği net bir şekilde görülebilmekte. Ayrıca arka led aydınlatmalarında da bu dokunuşlara yer verilmiş gibi gözüküyor. Bowers & Wilkins ses sisteminin amfisi geliştirilirken, havalandırma sisteminde de bazı optimizasyonların yapıldığı belirtilmekte. Son olarak yeni jant seçeneği eklendiğini de unutmadan aktarmış olalım.

Bu arada V90 Crosscountry Türkiye pazarında artık yalnız değil. Yenilenen yüzüyle Volvo V60’da geçtiğimiz aylar itibarıyla TR satış listesinde yerini almış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin