2003 yılında üretimi duran araç, elektrikli haliyle e-Beetle konsept olarak tekrar sevenlerin karşısına çıkmış durumda. Peki sizce bu ne kadar mümkün?

Bir çok insanın hayatına muhakkak dokunmuş olan Volkswagen Beetle, (tosbağ olarak bilinir) geliştirilen alt yapı üzerine yerleştirilen yeni elektrik ünitesi neticesinde, araç artık daha çevreci. e-Beetle konsept olarak isimlendirilen araç, 1230kg olmasına karşılık teknik detaylarıyla da ilgileri üzerine çekecek gibi gözüküyor.

Tasarım tarafında nihayetin çok anlatacak bir şey yok. Ancak teknik verilere bakıldığı zaman, kaputunun altında araca hayat veren ünite, aracın tarihini bambaşka bir yere taşımış gibi. Kaputunun altı her ne kadar bir terminoloji gibi gözükse de, elbette kaputunun altına bakıldığında bir ünitenin yer almadığını sanırım tekrardan söz etmeye gerek yok. Araç elektrikli bir araç ve bu araca güç veren ise elektrikli ünite ve batarya kombinasyonu.

Şöyle ki, 60kW / 82hp güç üreten elektrik ünitesi, 36.4kW batarya ile domine edilmekte. Tüm bu bileşenler sonucunda ise araç öncesinde de belirtmiş olduğumuz üzere 1230kg olmasına karşılık ortalama 150km menzil gidebileceği ön görülmüş durumda. 0-80 km/s hızlanması fabrika verilerine göre 8 saniye civarında olduğu belirtilirken, 0-50 km/s hızlanma değerleri ise 4 saniyenin altında olduğu belirtilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin