Alman Nurburgring pistinden esinlenen Uzak Doğulu Toyota, kendi pisti için kolları sıvamış durumda ve oldukça da iddialılar.

Otomobil ehliyetiniz olmasa dahi, eğer otomobillere karşı biraz ilginiz varsa, yarışları televizyonlardan ve elbet tabi Youtube üzerinden takip ediyorsanız, ünlü Alman Nurburgring pisti elbette size yabancı gelmeyecektir. Bir çok yarış severin takip ettiği ve bir çok markanın da araçlarını test ettiği, casus araç fotoğraflarının görüntülendiği ünlü Nurburgring, bu sefer Toyota markasına ilham vermiş gibi gözüküyor.

Her ne kadar 20.8 kilometre olan Nurburgring uzunluğuna sahip olmasa da, Japonya’nın Shimoyama kentinde konuşlandırılan 5.8 kilometre uzunluğa sahip Toyota test merkezi, zorlu hava ve yol koşullarına karşı özel dizayn edildiği belirtilmektedir.

Şuanda çoğu test pilotu olan 50 kadar kişiye istihdam alanı yaratan 650 hektarın üzerine yayılmış olan tesis, 2023’te tamamlandığı zaman nihayetinde üç bölüme yayılacak. Burada gösterilen orta bölümün yanı sıra, doğuya yüksek hızlı bir seyir ve batıda bir araç geliştirme tesisine yer verileceği belirtilmekte.  Toyota CEO’su Akio Toyoda ” Tüm dünyada sürüş testleri yapmaya ek olarak, modellerimizin her birini iyice bilemek ve gerçek sürüş keyfini özetleyen araba türlerini geliştirmek niyetindeyiz. ” açıklamalarına yer vermiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin