Volkswagen elektrifikasyon konusunda ulaşılabilir en uygun elektrikli araçlarını ön plana çıkarmaya başladı.

Gelişen teknoloji ve neticesinde batarya teknolojilerinin her geçen gün kendini geliştiriyor olması, günümüz otomobil markalarının pazar payındaki yerini koruması adına büyük olanak sağlamış durumda. Elbette batarya teknolojilerinin Japonya, Çin gibi yerlerde ağırlıklı gelişiyor olması hala bir nebze engel gibi gözüküyor olsa da, teknolojiyi kullanma konusunda otomobil marka ve modellerine bakıldığında Almanya başta olmak üzere, Avrupa’nın büyük bir kısmının başarılı olduklarını söylemek mümkün.

Kısa zaman önce ulaşılabilir en uygun elektrikli otomobil üreteceklerinin ve üretmeye devam edecekleri konusunda açıklamalara yer veren Alman Volkswagen, bu kez e-Up ile bu pazarı tabana yaymaya kesin gözüyle bakmış gibi görünüyor.  Tasarım anlamında fazlasıyla kompakt ve kubik bir forma sahip e-Up, özellikle büyük metropol gibi yerlerde, trafik / park sorunu stresini ortadan kaldıracak gibi. Fransız otomobil üreticilerinin uykusunu kaçırmaya hazırlanan e-Up menzili ile de, şehir içi dolaşımlar da günü kurtarmaya fazlasıyla yetiyor. 83 bg güç üreten elektrik ünitesi, bataryaları tam doluyken ortalama 250 kilometre menzile sahip olacak.

E-remote gibi özelliklere sahip olan e-Up, bu sayede telefonunuzdaki aplikasyon ile iletişim halinde olacak ve tüm batarya detaylarınıza ve haritalarınız bu bağlamda iki taraflı senkron halinde iletiliyor olacak. Bu sayede de, en yakın şarj istasyonu konumunu evinizden ileterek, size yola çıkarken sadece start tuşuna basmak kalıyor olacak. Almanya’da ortalama 22.000 Euro bandından satışa çıkacak aracın ülkemiz cephesindeki yeri ise henüz şuanda soru işareti olmaktan öteye ne yazık ki geçemiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin