Değişiklikler oldukça kapsamlı gözüküyor

Yeni Touareg’in lansmanın ne zaman olacağıyla ilgili haberimizi daha dün yayınlamıştık. Modelin Auto China’da tanıtılacağını düşünüyorduk. Ama kameralara yakalanan son görüntülerde model üretime tamamen hazır gibi gözüküyor. Hatta belki de lansman videosu veya fotoğrafları çekiliyor olabilir. Dolayısıyla modelin lansmanı çok daha yakın olabilir.

Modelin detaylarına bakacak olursak. İlk bakışta çok daha lüks ve daha premium bir model gibi gözüktüğünü söylemek gerek. Artan boyutlar ve bolca krom ile kombine edilmiş güzel renk seçimleri, Yeni Touareg’i bir üst segmentteymiş gibi gösteriyor. Hatta tasarım olarak büyük ağabeyi Audi Q7’den daha iyi gözüktüğünü düşünenler bile olacaktır.

Yenilen ön kısımda T-Prime konseptinde ve Arteon’da gördüğümüz tasarım dili kullanılmış. Bolca krom ve ızgarayla bütünleşmiş farlarıyla model çok daha modern gözüküyor. Arkaya geçtiğimizde daha akıcı ve ince stop grubu ve daha kalıplı bir arka tasarım bizi karşılıyor. Modelin genelindeki üst segment izlenim arkada da devam ettirilmiş. Krom egzoz çıkışları ise fonksiyonel mi sadece görünüş için mi oradalar henüz bilmiyoruz.

Touareg’in altyapısını Audi Q7 ile başlayıp Lamborghini Urus, Bentley Bentayga gibi modellere kadar uzayan geniş bir listeyle paylaştığını önceki haberlerimizden biliyoruz. Ama kaputunun altında ne bulunacağıyla ilgili henüz net bir bilgi yok. Muhtemelen giriş seviyesinde 2 litrelik dört silindirli bir motor bulunacaktır. Audi’nin 2.5 litrelik beş silindirli motorlarının da kullanılabileceği yeni Touareg’de bir de ‘R’ versiyonu bulunacak. Diğer tüm detaylara önümüzdeki aylarda yapılacak lansmandan sonra ulaşacağız.

1 YORUM

  1. Dış tasarımı harika umarım iç mekan tasarımı daha iyi olur. Arteon da beklediğim gibi bir iç tasarım yoktu. Biraz daha modern olabilir iç tasarımı..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin