Söylentilere göre önümüzdeki yıl tanıtılacak

Firmalar artan SUV taleplerini karşılamak için aynı segmentte hem pratik hem de sportif birer SUV modeli sunuyorlar. Başta BMW ve Mercedes olmak üzere bu moda hızla yayılıyor. Bu akıma katılacak sonraki marka da Tiguan Coupe ile VW olacak gibi gözüküyor.

AutomobileMagazine’e göre önümüzdeki yıl tanıtılacak olan model yine 5 kapılı olarak sunulacak ama dış görünüşü çok daha sportif bir hal alacak. Aynı zamanda sunacağı daha lüks ve pahalı malzemeler ile de bir üst segmente hitap edecek ve fiyat olarak daha pahalı olacak.

Motor seçenekleri tamamen olmasa da büyük ölçüde yine normal Tiguan’dan taşınacak. MQB platformunda yer alıyor oluşuyla, VW ailesinin kalanında sunulan motor, şanzıman ve çekiş sistemlerini Tiguan Coupe’de(isim henüz resmi değil) de görebiliriz. Giriş seviyesinde muhtemelen yine önden çekişli olarak sunulacak olan modelin üst modellerinde 4Motion sistemi yer alacaktır. Sürüş dinamikleri olarak, sportif tasarımını destekleyecek şekilde daha dinamik şasi ayarlarına ve daha sert süspansiyonlara sahip olacak.

Fransız yayıncının bu bilgilerin hiç birine bir kaynak belirtmemiş oluşu soru işaretleri oluşturuyor. VW, 5 yıl kadar önce daha büyük boyutlara sahip CrossBlue Coupe konseptini tanıtmıştı. Resimlerde gördüğünüz bu model üretime girmedi ya da prototip versiyonları kameralara hiç yakalanmadı.

Diğer taraftan VW’nin, T-Roc’ın cabrio versiyonunu hazırladığını ve önümüzdeki yıl üretime gireceğini biliyoruz. Aynı şekilde SUV ailesinin sportif bir coupe versiyon ile de desteklenmesi oldukça olası. Sizce hızla büyüyen SUV pazarına VW böyle bir modelle giriş yapar mı? Model üretime girerse ismi Tiguan Coupe mi olur yoksa tamamen yeni bir model olarak mı girer? Fikirlerinizi bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin