Yüksek talep nedeniyle Karoq’un üretimi Almanya’ya taşınıyor

İlk Skoda Karoq Haziran 2017’de firmanın Çek Cumhuriyeti’ndeki Kvasiny tesislerinde banttan inmişti. Sonrasında talebin yüksek olması nedeniyle üretim Mlada Boleslav’daki ana fabrikaya genişletildi. Şimdi ise bir kez daha talep çok yüksek olduğu için üretim yetersiz geliyor ve Karoq, Çek Cumhuriyeti sınırları dışına çıkmaya hazırlanıyor.

Skoda’nın büyük talep gören kompakt SUV’u kuzey-batı Almanya’daki Osnabrück tesislerinde 2019’dan itibaren üretime girecek. Hali hazırda VW Tiguan ve Porsche Cayman gibi modelleri üreten fabrika geçtiğimiz yıl 76,000 adet üretim yaptı. 2020’de de T-Roc Convertible’ın üretime gireceği tesise 80 milyon Euro yatırım yapılıyor. Bu yatırımların sonucunda T-Roc Convertible’dan yıllık 20 bin adet üretilmesi bekleniyor.

Skoda’ya dönecek olursak, Kodiaq ve Karoq’tan oluşan SUV ailesine önümüzdeki yıl bir de küçük model katılacak. T-Roc’ın Skoda versiyonu olacak olan modelin 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. Skoda, Karoq ile yakaladığı başarıyı bu modelde de tekrar yakalayabilecek mi önümüzdeki yıl göreceğiz. Karoq’un bu başarısının altında yatan nedenin sizce ne olduğunu bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin