0-100 km/s 2.5 saniye

Yakından takip edenler Top Gear’ın efsanevi üçlüsünün Grand Tour adında yeni bir programa başladıklarını biliyordur. Programın ikinci sezonunda ise açılış Rimac Concept One, Lamborghini Aventador S ve Honda NSX ile yapıldı. Otomobil seçimleri alakasız gelebilir ama düşündüğünüzde, bir tamamen elektrikli, bir hibrit ve bir de V12 motorlu bir supercar ile karşı karşıya olduğumuzu görebilirsiniz.

Yakıt türlerinin ötesinde aslında Rimac diğer modeller ile aynı klasmanda sayılmaz. 4 elektrik motoruna sahip olan Rimac Concept One, 1,224 Hp güce sahip ki bu hem Aventador’un hem de NSX’in çok üstünde. Bunların üstüne bir de 90 kWh’lık bataryası sayesinde 0’dan 100’e sadece 2.5 saniyede çıkıyor oluşu eklenince sonuç aslında pek de şaşırtıcı değil. Ama kağıt üstündeki bu farkın yolda neye karşılık geldiğini görmek oldukça keyifli.

Bu arada hatırlatma için Aventador S, 740 Hp güce ve 2.9 saniye 0-100 hızlanmasına; NSX ise 581 Hp güce ve resmi olmamakla beraber 3 saniye civarında 0-100 hızlanmasına sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin