Elon Musk Twitter hesabından Tesla araçlarında Netflix ve Youtube erişiminin olacağını açıkladı. Ancak mali tarafta ise zarar inanılmaz boyutlarda!

Elon Musk Twitter hesabından Tesla araçlarında artık Youtube ve Netflix erişiminin olacağını duyurdu. Tesla’nın devasa multimedya ekranından film izleme deneyimi nasıl olur bilinmez, ancak şirketin mali kaynaklarına bakılacak olursak, gelecek dönemde Tesla’da yine dalgalanma haberleri duymamız fazlasıyla olası gibi gözüküyor.

Araç durur haldeyken çalışacak olan Youtube ve Netflix uygulamaları, özellikle park halinde araç şarj olurken beklemekten sıkılanlar için hayat kurtarıcı olacak gibi görünüyor. Mali konulara gelecek olursak, toplam satışta %50 bir artış kaydeden şirket, rakamlara dönüldüğünde ise 560 milyon $ gibi devasa bir zarar ilk çeyrekte hanelerine yazılmış durumda. Yakın zaman önce sadece İnternet üzerinden siparişlerini toplamya başlayan marka, Showroom’larını kısmi olarak kapatmasıyla da dikkatleri üzerine fazlasıyla çekmişti. Çin’de de fabrika açmak için kolları sıvamış olan marka, Çin üzerinden Avrupa’ya daha fazla açılmayı planlıyor. Yerel maliyetleri düşürmek adına, yerel üretim tesislerinin önemini kaydeden Tesla, önümüzdeki sene itibarıyla karlılığını yükseltmeyi planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Tesla 35.000$ hikayesi başlamadan sona mı erdi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin