Skoda tarafından 4 yıl önce piyasaya sunulan ve markanın ilk SUV modeli olan Yeti, kapsamlı bir yenilenme sürecinin ardından Türkiye pazarına da sunuldu. Çek üreticinin başarılı kompakt SUV modeli Yeti, markanın yeni tasarım anlayışına uygun olarak yenilenen ön ve arka yüzü, kalite algısı daha da artırılan iç mekanı, fonksiyonel çözümler getiren yeni “simply clever” unsurları ve düşük tüketimli motor seçenekleriyle dikkat çekiyor. Yenilenen Skoda Yeti, Türkiye pazarının beklentileri doğrultusunda sadece “Outdoor” versiyonuyla ve 51.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yeni_Yeti (1)
Yeni Yeti, kompakt SUV sınıfın en tutumlu modellerinden biri olmaya devam ediyor. 1.6 litre TDI motor hem manuel, hem DSG otomatik şanzıman ile yakıt ekonomisini ve sürüş konforunu bir arada sunuyor. 1.6 litre TDI motor manuel şanzıman ile 100 km’de ortalama 4.6 litre yakıt tüketimine sahipken, DSG şanzıman seçeneği ile 5.0 lt/100 km yakıt tüketimiyle dizel motor ekonomisini DSG şanzımanın sürüş konforu ve keyfiyle tamamlıyor.

Yeni_Yeti (2)

Yeni Yeti ile birlikte bir önceki versiyonda sunulan 1.4 TSI motor ve DSG şanzıman seçeneği, ortalama 6.6 lt/100 km yakıt tüketimiyle ürün gamındaki yerini koruyor. Bunların yanı sıra Yeti, ürün gamının en üst çıtasında 2.0 litre 170 HP 4×4 seçeneği 5. Jenerasyon Haldex kavrama ile arazi severler için, macera arayan kullanıcılara da alternatif oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin