Çekyalı otomobil üreticisi Skoda, kısa bir süre önce yeni Fabia ile karşımıza gelmişti. Yeni bileşenleri ile Fabia artık daha geniş ve nispeten daha yüksek.

Yenilenen ön krom panjur ve tampon, aracın arkasında yine aynı renkte yer alan gri tampon, aracın daha sportif ve arazici görünmesini sağlamış. Yeni 16 ve 17 jant seçenekleri ile aracın üzerinde yer alan gri tavan barları, aracı arazici bir görüntüsü olduğunu niteler biçimde olduğu karşımıza gelmekte. Görüntü diyorum çünkü yüksek bakımından, muazzam bir farkla bizim karşılamayan Scoutline, station wagon yapısı ile yükleme kapasitesi bakımından, düşük bütçeye sahip olan çocuklu ailelerin beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Teknik veriler henüz paylaşılmamış olunsa da, 1.0’lik diğer VAG grubu üyelerinde yer alan 3 silindir motorların yer alacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Kör nokta uyarı, Led far gibi seçenekleri de barındıracak olan Skoda Fabia Combi Scoutline, ülkemizdeki station wagon algısını yıkar mı bilinmez. Ancak uygun bir fiyat bandı neticesinde, station wagon bu tip araçları yollarda görmenin mümkün olabileceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin