10 yıla aşkındır hayatımızda olan Nissan Juke yeni yüzüyle karşımızda. Peki 10 yıllık aranın ardından beklentileri karşılıyor mu dersiniz?

Yuvarlak hatları neticesinde ve oturma pozisyonunun biraz daha geride ve alçak konumlanmasından dolayı, kör noktalarıyla bir zamanlar bayağı ün yapmıştı. Ancak ne olursa olsun B crossover denildiğinde de akıllara gelen ilk araç olmayı koruyor, korumaya da devam edecektir.

Yeni tasarım ile bir araç daha sportif ve modern görünüme kavuşmuş durumda. Gerçi kaput ve tamponun devam eden yuvarlak yapısı, yine alışma sürecinde biraz kullanıcısını yoracak gibi gözüküyor. İlk göze çarpan elbette aydınlatma grubu olurken, krom detayların artık daha derli toplu olduğunu ve sis farlarının ise daha modern olduğunu görmekteyiz.

Boyutlar anlamında incelediğimiz de, 4210mm. uzunluğunda 1595mm. yüksekliğinde 1800mm. genişliğinde olduğunu belirtmekte fayda var. Selefine göre biraz daha büyüyen araç, özellikle arka yolcu koltuklarında yüzleri güldürecek gibi gözüküyor. Yükleme kapasitesi tarafında ise 422 litre gibi bir hacim bizi karşılarken, arka yolcu koltuklarının bu rakamdaki etkisi sanırım anlatmaya gerek yok. Resmi olmasa da duyumlarımız arka yolcu koltuklardaki diz mesafesinin 5.8 cm daha da arttığı yönünde. O nedenle en azından şimdilik yükleme kapasitesi konusunda şans vermenin doğru olacağını düşünüyoruz.

Kabin içerisinde ise 8 inc boyutlarındaki multimedya ekranının yanı sıra gövde kısımlarda da değişikliğe yer verilmiş. Asıl dikkat çekici nokta ise ön konsol kaplamanın resimlerden bakınca alkantra hissettirmedi değil. Teknik verilere bakıldığında ise kaputunun altında ise resmi olarak açıklanan 1 ünite yer almakta. 1.0 litrelik 3 silindirli ünite 117hp güç üretirken 7 ileridi DCT otomatik şanzıman kombinasyonu ile birlikte geleceği resmi olarak açıklanan detaylar olduğunu tekrardan hatırlatmakta fayda var. Ülkemiz cephesinde detay belirtilmiş olunmasa da, küresel pazarda Kasım 2019 itibarıyla satışa çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin