Renault markasının giriş seviyesi modeli Twingo 4. jenerasyon ile baştan aşağı yenilenmiş gibi gözüküyor.

1993 senesinden günümüze tam 26 senedir hayatımızda olan Renault Twingo, özellikle ülkemizde 90’ların sonu 2000’li yılların başında ciddi anlamda yollarda gördüğümüz bir araçtı. Her ne kadar güvenlik ve konfor konusunda beklenenleri karşılamıyor olsa da, zamanının ulaşılabilir en uygun giriş seviyesi otomobil olduğuna sanırım kimse karşı çıkmayacaktır.

4.Jenerasyon ile karşımıza gelen Renault Twingo, tasarım olsun, kabin içerisi olsun ciddi değişimlere uğramış gibi. Daha belirgin aydınlatma grubu, yuvarlak hatlara sahip ön yüzü ve sportif hava girişlerine sahip tampon detayları, günümüzün modern giriş seviyesi araçlarına yaraşır biçimde olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz. Her ne kadar profilden bakıldığında bende Fiat 500 hissiyatı bırakmış olsa da, elbette renkler ve zevkler tartışılmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Renault K-ZE ile elektriklenmeye hazır olun!

Kabin içerisine geçtiğinizde evet malzeme kalitesi resimlerden dahi okunabiliyor. Ancak asla göze batmadığı gibi, kabin içerisinin en azından buradan şık gözüktüğünü ve modern çizgilere sahip olduğunu bilmek gerekiyor. Araç ile birlikte sadece en dolu paketinde yer alacak olan 7 inç boyutundaki ekran ile birlikte kullanıcı arabirimi Android Auto ve Apple CarPlay destekliyor olacak. Elbette bunun sadece en üst donanım paketinde sunuluyor olması, hedef genç kitle tarafında hayal kırıklığına yol açıyor olacaktır.

Motor ve şanzıman tarafından 6 ileri manual ve EDC otomatik şanzımana 3 farklı benzinli ünite eşlik edeceği belirtiliyor. 3 silindirli SCe 75, TCe 95 ve TCe 95 ünitelerden sadece 95 beygirlik üniteye EDC otomatik şanzımanın eşlik edeceğini hatırlatmakta fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin