Yeni Range Rover Sport PHEV versiyonu ile Türkiye’ye giriş yaptı. 20 kuruştan biraz fazla yakan aracın fiyatı ise oldukça çarpıcı!

Land Rover’ın en yeni elektrikli motor teknolojisi ile donattığı Range Rover Sport PHEV, sahip olduğu alt yapısı sayesinde genlerindeki off-road yeteneğini korurken, hem ekonomi hem de performansı bir arada sunmayı başarıyor. Dört silindirli, 2.0 litre hacmindeki 297 BG’lik benzinli motorla birlikte çalışan 107 BG gücündeki elektrikli motor, Range Rover Sport PHEV’e toplamda 404 BG’lik bir güç ve 640 Nm tork sağlayarak üst düzey performans ve düşük yakıt tüketimi sağlıyor.

Elektrik ünitesi neticesinde yakıt tüketimi bünyesine göre neredeyse yok denilebilecek kadar az olan aracın detaylarına bakıldığında, 50 km boyunca %100 elektrikli olarak kullanılabiliyor. Range Rover Sport PHEV, 0-100 km/s hızlanmasını 6.7 saniyede tamamlarken, 100 km’de ortalama 2.8 litrelik yakıt tüketim değeri sunuyor. Elbette böyle bir araca sahip olmak isteyenlerin yakıt tüketimi ne kadar öncelikli olur, orası işte soru işareti olacaktır.

Ayrıca marka tarafı aracın 99 virajı ve 999 zorlu basamağı aşarak, Çin’in en ünlü simgelerinden biri olan ve Cennetin Kapısı adı verilen doğal kayadan kemere çıkan ilk araç olduğunu belirtiyor. İddialı deneme, Ejderha Yolu olarak da bilinen 11,3 km’lik efsanevi Tianmen Dağ Yolunun alt kısmında başladı. Showroom standartlarındaki bir Range Rover Sport P400e, direksiyonda Panasonic Jaguar Racing’den Ho-Pin Tung ve Terrain Response 2 sistemi Dynamic modda olacak şekilde zorlu parkura çıktı.
Formula E pilotu, Terrain Response sistemini Çin’deki efsanevi Cennetin Kapısı’na giden 45 derecelik 999 basamağı tırmanmak için hazırladı. Zorlu denemenin bu ikinci bölümünde Ingenium benzinli motoru ve elektrik bataryası gücünü kullandı.

Dragon Challenge, Range Rover Sport PHEV modelinin yarıştığı bir dizi mücadelenin sonuncusu; daha önce iki kez dünya açık deniz yüzme şampiyonu olan Keri-anne Payne ve Birleşik Krallık Devon’da mukavemet atleti Ross Edgley’e karşı yarışmıştı.
Önceki denemeler arasında ABD Pikes Peak’te rekor bir tırmanış, Arabistan Yarımadasında çölün “Boş Bölümünü” rekor şekilde geçiş ve İsviçre, Mürren’de efsanevi Cehennem pistinde 2.170 metrelik bir iniş de yer alıyor.

Fiyat mı?

Borusan resmi internet sitesinden 28.03.2019 tarihinde elde etmiş olduğumuz ekran görüntüsünü sizlerle paylaşıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin