Model bu yıl sonunda yollarda olacak

Volkswagen sessiz sedasız Golf R’a katılacak olan yeni R modelleri üzerinde çalışıyor. Autobild tarafından hazırlanan haberlere göre firma, T-Roc, Tiguan ve Arteon’un R versiyonları üzerinde çalışıyor. Daha önce Tiguan’ın R versiyonu kameralara gözükmüştü ancak T-Roc ve Arteon henüz ortaya çıkmadılar.

T-Roc R’da, Golf R’dan tanıdığımız 2 litrelik turbo motorun kullanılması bekleniyor. Golf R’da 310 Hp güç sunan motorun, T-Roc’ta hangi güç seviyesinde sunulacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca Tiguan’ın da aynı motorla belki biraz daha güçlü bir versiyonla yollarda olması oldukça olası.

Diğer taraftan Tiguan’da kullanılma ihtimali olan bir motor daha bulunuyor. Audi’nin RS3’te kullandığı 400 beygir sunan, 5 silindirli 2.5 litrelik turbo motor da Tiguan’da yer alabilir.

Belki de içlerindeki en merak uyandırıcı model olan Arteon R ise ailenin en güçlü versiyonu olacak. Firma geçtiğimiz yıllarda yaptığı açıklamalarda Arteon’un, bazı Porsche Panamera modellerinden daha hızlı olacağını ve bunun için 400 beygirin üstüne çıkacak olan turbo beslemeli VR6 üniteyi kullanacağını söylemişti.

Çekici, sportif ve agresif tasarımıyla Arteon şu anda da oldukça ilgi çekici ve başarılı bir model. Üstüne eklenecek bolca güç ve sportif sürüş dinamikleriyle model çok daha ilgi çekici hale gelecektir. Hacimli motoru ülkemiz için problem oluştursa da yine de yollarda boy göstermeyi başarabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin