Q8 ve SQ8 ile ilgili detayların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de kabin görüntüleri sızdırıldı.

Q8’in geliştirme fotoğraflarını her gördüğümüzde modelin, konsept haline ne kadar benzediğini görüyoruz. Son gördüğümüzden bugüne oldukça yol alan iç mekan da konsept modelden çok ayrılamıyor.

Kabini domine eden özellik ise boydan boya uzanan, cam ya da piano black malzeme. Tam ortada yer alan birincil ekran ile siyah trim malzemesinin geçişi oldukça yumuşak ve ekranı olduğundan büyük gösteriyor. Hemen altında yer alan ikinci ekran ise, klima kontrolleri gibi hızlıca erişilecek fonksiyonların kontrolünü sağlıyor. Tek bir ekran üzerinde menüleri gezmek yerine kullanılan iki ekran daha kullanışlı olacaktır.

Konseptten direk aktarılan bir diğer detay ise havalandırma ızgaraları. Boydan boya uzanan ve direksiyona doğru yükselen ızgaralarda konsept modelin aksine ayar için çıkıntılar bulunuyor.

Q8’in kabini merak uyandırsa da, kullanışlılık konusunda soru işaretleri barındırıyor. Dokunmatik ekranların teknolojisi ne kadar gelişse de, kolayca ulaşılabilen tuşların yerini her zaman dolduramıyorlar.

kaynak: AutoBlog.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin