Porsche, Le Mans’da tarihi bir başarıya imza attı.

Porsche, dünyanın en zorlu otomobil yarışı olan Le Mans 24 Hours’da, 17’nci zaferini elde etti. Böylece 83’üncüsü düzenlenen yarışın, bugüne kadarki en başarılı takımı oldu. Porsche 919 Hybrid yarış otomobilini kullanan iki Porsche takımı, zorlu yarışı ilk iki sırada bitirdi.

Fransa’nın Le Mans kentinde 1923 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın en zorlu otomobil yarışı olarak gösterilen Le Mans 24 Hours’da, araçlar 13 bin 629 metrelik Sarthe Pisti’nde, 24 saat boyunca yarışıyor. 16 yıl sonra tekrar yarışlara katılma kararı alan Porsche, bu yıl büyük bir başarıya imza attı.

13-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen yarışta Porsche Takımı’nın üç araçla yarışa katıldı. 19 numaralı araç birinci olurken 17 numaralı araç ikinci oldu. Diğer Porsche aracıysa yarışı beşinci olarak tamamladı.lemans

Bu başarının ardından, Porsche bu yıl 83’üncüsü düzenlenen yarışı 17 kez kazanarak, Le Mans 24 Hours’un en başarılı takımı da oldu. Porsche, Le Mans 24 Hours’u ilk kez 45 yıl önce kazanmıştı ve ilk olarak ilk sırayı en son 1998 yılında elde etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin