Alman otomobil üreticisi Porsche, Cayenne ailesine Coupe formun katılmasıyla artık çok daha sportif.

Cayenne’in ilk çıktığı zamanlara dönecek olursak 2002 yılında yanlış hatırlamıyorsam Kuzey Amerika pazarı için çıkmış ve talep görmesiyle tüm Dünya yıllar boyunca Cayenne tasarımlarına tanıklık etmişti. 17 senelik mazisi, Porsche markasının elbette yıllar boyu deneyimi ve bu deneyimi her geçen sene yeni bir modele aktarmasıyla, sene 2019 olmasına rağmen Porsche’un ne marka değeri, ne de tasarımları hiç bir zaman gözden düşmedi desek sanırım yanlış bir tabir olmayacaktır.

İşte marka bu kez mevzu bahis Porsche Cayenne Coupe ile karşımıza gelmiş durumda. 20mm alçalan tavan neticesinde cam boyutu küçülmüş olsa da, C sütununun coupe formu sonucunda araç fazlasıyla mermi gibi gözüktüğünü belirtmekte fayda var. Ayrıca 90km/s sürate kadar 135mm uzayabilen arka adaptif spoiler ise, sürtünme kat sayısı ve tabi hava direncinin araçtan bir an önce tahliye edilebilmesi için, büyük önem taşıdığı marka yetkilileri tarafından belirtilmekte.

2 metrekareden biraz daha fazla olan cam tavanı ve yaşam alanlarının genişliği neticesinde, fotoğraflardan en azından göründüğü kadarıyla aracın içinin ferah olmadığını söylemek elbette yanlış olacaktır. Bu arada merak edenleriniz için yükleme kapasitesinin 625 litre, koltuklar yatırıldığı takdirde 1540 litre dolaylarına ulaştığını belirtmiş olalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Yeni Porsche Taycan Cross Turismo Model X’in kabusu olur mu?

İki performans ünitesine sahip araç, 6 silindirli 3.0 litrelik ünite 340hp 450nm tork güç üretirken, 8 silindirli 4.0 litrelik ünite ise 550hp 770nm tork güç üretmekte ve 100km/s hıza 6 saniyeden biraz daha az bir zamanda ulaşabildiği fabrika verilerinde belirtilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin